Naujienos

Vilniaus Adomo Mickevičiaus Licėjaus biologijos mokytojos vasario 27 dieną organizuoja 7-8 klasių moksleiviams renginį „Ekologiškai reiškia logiškai“. Renginio turinys skatins mokinius atkreipti dėmesį į aplinkosaugą ir kylančias gamtos apsaugos problemas, domėtis jų atsiradimo ir sprendimo būdais. Renginio metu moksleiviams bus siekiama perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, ypatingą reikšmę teikiant tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui. Vilniaus universiteto Zoologijos muziejus prisideda prie šio renginio dovanodami ekskursiją „Gyvybė - kryžkelė“. 

  • Keturdantė pūsliažuvė Dar ne taip seniai mūsų istorinės žuvytės iš vokiečių gamtininko Georgo Forsterio (1754–1794) kolekcijos „plaukiojo“ Lietuvos dailės muziejuje parodoje „Pilies gatvė“ (nuoroda į vykusią parodą https://www.ldm.lt/pilies-gatve/), o dabar — vasario 14 dienai — savanorė Alba Àvila Grimaldos  pristato ŽUVŲ MEILĘ. Kviečiame apsilankyti  VU Zoologijos muziejuje, kur yra ne viena egzotinių kraštų žuvis, o tarp jų ir iš Tetraodontidae  šeimos. Apie romantiškas žuvytes paskaitykite...

  • Rudasis lokys VU Zoologijos muziejuje. Fotografavo S.Sinkevičius Didėjant gyventojų tankumui ir vystantis gyvulininkystei, lokius imta persekioti kaip plėšrūnus, darančius žalą naminiams gyvuliams. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių jų ėmė mažėti. Be to, daug lokių išnaikinta dėl miškų kirtimo XVII–XVIII amžiais. XIX a. antroje pusėje lokių liko tik miškingose vietovėse. Lietuvos gamtininkas Tadas Ivanauskas nurodo, kad paskutinis lokys Lietuvoje nušautas 1883 m. Musteikos kaime, Varėnos rajone. VU Zoologijos muziejuje - stambus patinas iš Estijos, dovanotas mecenato G. Vaitiekūno, jaunikliai iš senųjų VU rinkinių, o patelė, kuri filmavosi P. Abukevičiaus filme "Meškutės Nidos nuotykiai" statiste, dabar paslėpta fonduose ir vis dar…

VU Zoologijos muziejus nedalyvaus šių metų Tyrėjų nakties renginiuose, tačiau rudenį pakviesime apsilankyti Mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė 2018" renginiuose (bus reikalinga registracija). 

Numatomi renginiai:

2018 09 14

12:00 Ekskursija: Plaukuotas žvėris

Anotacija: Plaukuotų žvėrių apžiūra ir jų istorijos VU Zoologijos muziejuje.  Bus galimybė pažvelgti į akis plaukuotiems ir beplaukiams žinduoliams, dovanotiems garsių VU mecenatų, o tarp jų ir Gedimino Vaitiekūno žvėrims. (lektorius Saulis Skuja, ekskursija, amžius neribojamas, 1 val. ).

13:00 Paskaita: Evoliucinė Žmogaus plaukų praradimo prasmė

Anotacija: Kodėl Žmogaus evoliucija pasuko Primatų plikimo kryptim? Ar tikrai? (prof. R.Rakauskas, paskaita, nuo 16 m., 1 val.)

14:00 Interaktyvus laboratorinis darbas: Ką sako plauko atspaudas arba kriminalistiniai metodai biologijoje.

Anotacija: Plaukas puikus kriminalistinis įrodymas! Ar būtina daryti DNR, kad nustatyti gyvūno rūšį? Palyginę įvairių žvėrių plaukus, galėsite patys padaryti išvadas. Atvykite ir pamatysite, ką galite nustatyti, išrovę savo plauką ir patyrinėję jo antspaudą per mikroskopą! (doc. dr. G.Skujienė, dokt. V. Kuznecova. Interaktyvus laboratorinis darbas, kam per 30 metų (viena grupė) ir jaunesniems (antra grupė), 1 val.) 

Mus rasite

  •  

Joomla templates by JoomlaShine