Naujienos

Jei Jūs lankysitės "Kultūros nakties" renginyje Vilniaus universiteto bibliotekoje ir centriniuose rūmuose (Universiteto g. 3) "LAIKAS, ATSUKTAS ATGAL: VALDOVAI, PRANAŠAI, MAIŠTININKAI", ir jei Jūsų akis prikaustys nuostabioji visažinė 90metė ponia Janavičienė, būtinai pažvelkite ir į baltąją senutę augintinę – Nimphiką iš Holandijos! Be abejo, esate matę ne vieną nimfą, bet ši yra išskirtinė – iš VU Zoologijos muziejaus Gyvybės mokslų centre, kur po renginio ir kviečiame apsilankyti. Nuoroda į renginį: https://www.kulturosnaktis.lt/…/laikas-atsuktas-atgal-vald…/

  •               Baltasis raganosis VU Zoologijos muziejuje. Fotografavo Alba Ávila Grimaldos   VU zoologijos muziejuje seniai puikuojasi vabalas raganosis, gyvenantis Lietuvoje, o dabar, VU mecenato G. Vaitiekūno dėka, turime ir tikrą „žaliosios medžioklės“ eksponatą — Baltojo raganosio dailią priekinės dalies kopiją. Tas raganosis, kaip gyveno, taip tebegyvena toliau Afrikoje, o Jūs galite pažiūrėti į taksidermisto K. Bybarto kūrinį, gavusį sidabro apdovanojimą, kuris idealiai atitinka savo prototipo spalvas, kūno išgaubtumus, ragų subraižymus, grėsmingą stotą... Paskaitykite...  

  •     Konkurso „Ekologiškai - reiškia logiškai“ laimėtojai                       2019 metų vasario 27 dieną Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjuje įvyko 6-8 klasių moksleivių renginys – konkursas „Ekologiškai reiškia logiškai“, organizuotas Adomo Mickevičiaus licėjaus biologijos mokytojų. 

VU Zoologijos muziejus nedalyvaus šių metų Tyrėjų nakties renginiuose, tačiau rudenį pakviesime apsilankyti Mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė 2018" renginiuose (bus reikalinga registracija). 

Numatomi renginiai:

2018 09 14

12:00 Ekskursija: Plaukuotas žvėris

Anotacija: Plaukuotų žvėrių apžiūra ir jų istorijos VU Zoologijos muziejuje.  Bus galimybė pažvelgti į akis plaukuotiems ir beplaukiams žinduoliams, dovanotiems garsių VU mecenatų, o tarp jų ir Gedimino Vaitiekūno žvėrims. (lektorius Saulis Skuja, ekskursija, amžius neribojamas, 1 val. ).

13:00 Paskaita: Evoliucinė Žmogaus plaukų praradimo prasmė

Anotacija: Kodėl Žmogaus evoliucija pasuko Primatų plikimo kryptim? Ar tikrai? (prof. R.Rakauskas, paskaita, nuo 16 m., 1 val.)

14:00 Interaktyvus laboratorinis darbas: Ką sako plauko atspaudas arba kriminalistiniai metodai biologijoje.

Anotacija: Plaukas puikus kriminalistinis įrodymas! Ar būtina daryti DNR, kad nustatyti gyvūno rūšį? Palyginę įvairių žvėrių plaukus, galėsite patys padaryti išvadas. Atvykite ir pamatysite, ką galite nustatyti, išrovę savo plauką ir patyrinėję jo antspaudą per mikroskopą! (doc. dr. G.Skujienė, dokt. V. Kuznecova. Interaktyvus laboratorinis darbas, kam per 30 metų (viena grupė) ir jaunesniems (antra grupė), 1 val.) 

Mus rasite

  •  

Joomla templates by JoomlaShine