Koralai
Didžioji dalis eksponuojamų koralų rūšių įtrauktos į CITES konvencijos II priedą. Šį rinkinį 1975 m. dovanojo E.Gimbutienė. Kolekcija papildyta koralais iš VU senųjų rinkinių bei konfiskuotais Lietuvos Muitinėje iš nelegaliai juos vežusių žmonių.

Voragyviai ir vabzdžiai
Ekspozicijoje yra vorai paukštėdos, kryžiuočiai ir tarantulai, o fonduose saugoma K. Petrusevičiaus ir V. Rėlio surinkta vorų kolekcija.
Vabzdžių ekspozicijoje yra 250 rūšių egzotinių drugių ir vabalų kolekcija, dovanota A. M. Račkaus bei papildyta eksponatais iš B. Houvalto, V. Seicherto, profesoriaus R. Kazlausko ekspedicijų. Galima pamatyti šilkverpį ir didžiausią pasaulio drugį agripiną; didžiuosius pasaulio vabalus - herkulesą, galijotą, vabalą-klouną ir didžiausią Lietuvoje – vabalą elniaragį.
Turime gausius Lietuvos ir kitų kraštų drugių, uodų ir musių bei jų lervų, vabalų, apsiuvų, ankstyvių, blakių, amarų, žirgelių ir kitų vabzdžių būrių rinkinius, surinktus VU profesorių – B. Ogijevičiaus, J. Priuferio, M. Racienskos, R. Kazlausko, S. Podėno, R. Rakausko ir kitų.

Moliuskai
J. G. A. Forsteris 1772 - 1775 m. dalyvavo britų kapitono Dž. Kuko kelionėje aplink pasaulį ir surinko įdomią Australiją supančių jūrų moliuskų kriauklių kolekciją. Kitas kriaukles dovanojo Lietuvos etmonas M. Oginskis, didikas J. Vichertas, profesoriai K. Gurskis ir E. Gimbutienė bei daugelis kitų žymių žmonių.

Kiti bestuburiai
Ekspozicijoje galima pamatyti ir kitų bestuburių gyvūnų, pvz., parazitinių kirmėlių kolekciją, įvairius nariuotakojus (jūrų antytę ir gilę, omarus, langustus, krabus, skolopendras, skorpionus, solpūgas, šimtakojus ir kt.), dygiaodžius (jūrų ežius ir žvaigždes, ofiuras, holoturijas), samangyvius ir kt.

 

Inkliuzai
Nuo 1997 m. profesoriaus S. Podėno pastangomis Zoologijos muziejuje atsirado unikali gintaro gabaliukų su inkliuzais kolekcija.


Fosilijos
Ši kolekcija nedidelė, bet įdomi: velnio kulkos, trilobitai, mamuto griaučių dalys ir kita. VU mokslininkui L.H. Bojanui pavyko įrodyti, kad Europoje gyveno ne tik stumbrai, bet ir taurai. Šias ir kitas fosilijas galima pamatyti VU Zoologijos muziejuje.

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com