Žuvys
Įdomi 160 rūšių Lietuvos ir pasaulio jūrinių ir gėlavandenių žuvų kolekcija, kuria daug metų rūpinasi docentas E. Bukelskis. Čia galima pamatyti Nemune pagautą 48 kg šamą, įvairių ryklių, rajožuvių, skorpenžuvių, vėjažuvių, piraniją ir kitų.

Varliagyviai ir ropliai
Eksponuojami varliagyviai ir ropliai iš senosios kolekcijos bei naujai dovanoti docento J. Stašaičio, profesoriaus R. Kazlausko, M. Zelevo ir kitų: protėjus iš Jugoslavijos grotų, krokodilai iš Afrikos ir Š. Amerikos, žalioji iguana iš P. Amerikos, frinozoma iš Š.Amerikos, chameleonai, varanai, žalčiai ir nuodingos gyvatės iš Azijos ir kt. Istoriškai vertingiausi - baliniai vėžliai, kuriuos ekspozicijai paruošė pasaulinio garso Vilniaus universiteto mokslininkas, lyginamosios anatomijos kūrėjas, L.H. Bojanus. Jis 10 metų Vilniaus apylinkėse tyrinėjo balinius vėžlius ir išleido monografiją ,,Balinio vėžlio anatomija“.


Paukščiai

1855 m. grafas R. Tyzenhauzas padovanojo savo tėvo, žymaus ornitologo, grafo K. Tyzenhauzo, kolekciją: 1093 paukščių iškamšų ir 252 rūšių paukščių kiaušinių ir lizdų. Šiuo metu tai viena seniausių Europoje kolekcijų, kurioje labai vertingos Pietų ir Centrinės Amerikos kolibrių, rojaus paukščių iš Naujosios Gvinėjos, lyrauodegio iš Australijos, Himalajų lofoforo, argaus ir kitų paukščių iškamšos. Didžioji šių paukščių dalis įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą bei priklauso CITES konvencijai.


Žinduoliai
Ši ekspozicijos dalis mažiausia – tik 72 rūšys, tačiau ne mažiau vertinga: ančiasnapis, šarvuočiai, leopardas, praeito amžiaus vidurio stumbras ir stirna bei kt. Nemaža ragų iš Radvilų dvaro, kaukolių ir griaučių iš docento A.Mačionio rinkinių kolekcija, grenlandinio banginio žandikaulis, narvalo dantis.

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com